Οι μαθητές του σχολείου συμμετείχαν και βραβεύτηκαν σε δράσεις του Μαθητικού Φεστιβάλ.

Όπως και πέρυσι έτσι και φέτος τα τμήματα Δ1, Δ2 και Στ1 του σχολείου μας πήραν μέρος στον 5ο Μαραθώνιο Ανάγνωσης που διοργάνωσαν οι Εκδόσεις Μεταίχμιο.

Η Α΄τάξη έλαβε μέρος στο διαγωνισμό αφίσας της UNICEF «Τα παιδιά γράφουν και ζωγραφίζουν τα δικαιώματά τους».

Στις 4/3/2016 πραγματοποιήθηκε ο 10ος διαγωνισμός «Μαθηματικά και Παιχνίδια» που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία και στο οποίο συμμετείχαν οι Ε1΄,Στ1΄και Στ2΄, τάξεις.

Στις 6 Μαρτίου 2015, οι μαθητές της Στ’ τάξης συμμετείχαν στον μαθηματικό διαγωνισμό «Παιχνίδι και μαθηματικά» που οργανώνει το περιοδικό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας « Ο Μικρός Ευκλείδης».