Την Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2017 , έγινε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας το καθιερωμένο αποκριάτικο πάρτι.

Οι μαθητές του σχολείου, αλλά και αρκετοί εκπαιδευτικοί φόρεσαν αποκριάτικες στολές και ευφάνταστες μάσκες και περούκες και διασκέδασαν τις 3 τελευταίες ώρες του πρωινού προγράμματος. Χόρεψαν, τραγούδησαν και έπαιξαν διάφορα παιχνίδια με τη συνδρομή δύο κοπελών-διασκεδαστών που τις είχε καλέσει το σχολείο για να απασχολήσει δημιουργικά τα παιδιά. Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που ανέλαβε το κόστος των δύο διασκεδαστών και που είναι πάντα αρωγός σε όλες τις δραστηριότητές μας. Ήταν ένα πολύ όμορφο αποκριάτικο πάρτι και οι μικροί μαθητές μας το ευχαριστήθηκαν με την ψυχή τους.

apokr.parti1

apokr.parti2