4 Απριλίου – Παγκόσμια Ημέρα Αδέσποτων Ζώων

Το Φορητό Ψηφιακό Πλανητάριο,Planetarium On The Go, επισκέφτηκε το σχολείο μας.

Την Παρασκευή 23/2 επισκέφτηκε το σχολείο μας ο κ. Μάρκος Μαλλιάρης.

KIDS SAVE LIVES: ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ

Συμμετοχή των μαθητών του 9ου Δημοτικού Καλλιθέας σε βιωματικό εργαστήριο του Ινστιτούτο Γκαίτε.

Επίσκεψη μαθητών του σχολείου στο Μουσείο Αφής του Φάρου Τυφλών Ελλάδας.

Στο σχολείο μας, την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου, τα παιδιά της Δ' της Ε’ και της ΣΤ’ τάξης παρακολούθησαν το πρόγραμμα «Ασφαλώς Ποδηλατώ».

Η ισχύς εν τη ενώσει.

Η συνεργασία ομορφαίνει το σχολείο μας!!!

Την Πέμπτη 26/10/2023 διοργανώθηκε στο σχολείο μας ένα ιδιαίτερα σημαντικό σεμινάριο για τους κινδύνους του διαδικτύου.

Η 26.09. έχει καθιερωθεί ως "Ευρωπαϊκή Μέρα Γλωσσών", με σκοπό να αναδειχθούν να οφέλη της πολυγλωσσίας.

Με την ΑΝΙΜΑ......, για τη Ζωή και την Ελευθερία!

Σήμερα, η αυλή μας γέμισε με χρώματα και αρώματα, φυτά και λουλούδια της ελληνικής φύσης.

Οι μαθητές της Γ΄τάξης κατασκευάζουν ρομποτάκια!

Οι εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ, εδώ και πολλά χρόνια, διοργανώνουν ένα διαφορετικό μαραθώνιο.Αυτόν της φιλαναγνωσίας.

Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας του Δήμου Καλλιθέας.

Στις 4 Οκτωβρίου εορτάζεται διεθνώς η Παγκόσμια Ημέρα των ζώων, ημέρα δράσης για τα δικαιώματα των ζώων και την καλή διαβίωση.

Στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων "Ενεργώ - Δρω για το Δάσος" δράσεις από το Γ2 Τμήμα.

Νέες οδηγίες για τη λειτουργία των σχολείων από 10/01/2022

Στις 13 Οκτωβρίου 2021 ήταν η Παγκόσμια ημέρα μείωσης των φυσικών φαινομένων.

Επιστολή Προς τους Γονείς και Μαθητές/ριες της Α ́ Τάξης