Την Τρίτη στις 28 Νοεμβρίου το σχολείο μας έλαβε μέρος στις ημερίδες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ που οργάνωσε η Ο.Ε.Σ.Α.Δ. Δ΄Αθήνας.

Το σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες, μια στο άθλημα της Καλαθοσφαίρισης και μία στο άθλημα του Ποδοσφαίρου. Οι μαθήτριες και οι μαθητές μας συμμετείχαν στις αθλητικές δράσεις με ενθουσιασμό και ζέση, επιτυγχάνοντας 14 γκολ και πολλά καλάθια, λειτουργώντας πάντα με τις αρχές του Ολυμπιακού Πνεύματος και του “ Ευ Αγωνίζεσθαι”.

Με τη λήξη των Δράσεων ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ, διανεμήθηκαν σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες αναμνηστικά διπλώματα συμμετοχής, μετάλλια και αθλητικό υλικό.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: Η Κ.Φ.Α. κυρία Νάνου Γιαννούλα, η κυρία Παπανικολάου Νεκταρία και η κυρία Κίτσιου Ευαγγελία.

athlop.23.1

athlop.23.2