Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 9ου Δημοτικού τίμησαν την Εθνική και Θρησκευτική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.

Χρόνια πολλά! Καλή χρονιά και ευτυχισμένη!

Στο εργαστήρι του Αϊ Βασίλη (στο 9ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας) δουλεύουμε εντατικά…!!!

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της επετείου του Πολυτεχνείου.

Οι Έλληνες γονατίζουν μόνο μπροστά στο Θεό και στην Πατρίδα! Γι' αυτήν ξέρουν να μάχονται έως Εσχάτων!

Ο Αγιασμός σηματοδοτεί την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2023-2024!!!

Χαιρετισμός του Νέου Διευθυντή του 9ου Δημοτικού Σχολείου Καλλιθέας.

Ευχές για το καλοκαίρι από το 9ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας.

Πρόσκληση για την καλοκαιρινή γιορτή του σχολείου.

Μπράβο στο 9ο Δημοτικό Καλλιθέας και στην 3η θέση που κατέκτησε στο Κυνήγι του Χαμένου Θησαυρού, στα πλαίσια του μαθητικού φεστιβάλ!

Βασικά μαθήματα Νοηματικής Γλώσσας σε μαθητές του σχολείου μας.

Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά σε όλους, με την ελπίδα το Αναστάσιμο Φως να φέρει ειρήνη, ευημερία σε όλο τον κόσμο!

Γιορτάσαμε και φέτος με λαμπρότητα την 25η Μαρτίου!
Χρόνια πολλά Ελλάδα!

Στα πλαίσια του Μαθητικού Φεστιβάλ Καλλιθέας 2023, δόθηκαν δυο παραστάσεις που εκπροσώπησαν το σχολείο μας, απο την Δ' και από την Β' δημοτικού.

Την Παρασκευή 24/2 στον αύλειο χώρο του 9ου Δημοτικού στήθηκε μια υπέροχη αποκριάτικη γιορτή!

Ευτυχισμένο και Χαρούμενο το Νέο Έτος 2023!

Τούτος ο τόπος είν’ ένας μύθος
από χρώμα και φως ένας μύθος κρυφός
με τον κόσμο του ήλιου δεμένος.

Τέλεση Αγιασμού και καλωσόρισμα των μαθητών μας για το νέο Σχολικό Έτος 2022-2023.

Την Παρασκευή 3/6/2022 πραγματοποιήθηκε η αποχαιρετιστήρια γιορτή για τους μαθητές μας της Έκτης τάξης.

Για μια ακόμη χρονιά το 9ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας συμμετείχε με επιτυχία στο Μαθητικό Φεστιβάλ του δήμου Καλλιθέας.