Εξαιρετική η συμμετοχή του σχολείου μας

Το σχολείο μας συμμετέχει κάθε χρόνο, από την 1η χρονιά του θεσμού, στο Μαθητικό Φεστιβάλ που διοργανώνει η Δ/νση Πολιτισμού και Παιδείας του Δήμου μας και η Ένωση Γονέων και Κηδεμόνων.

Το φετινό θέμα ήταν η «Ειρήνη» και ήμασταν το σχολείο με τις περισσότερες συμμετοχές. Πέρα από τον αριθμό των συμμετοχών, εξαιρετικά ήταν τα δρώμενα που παρουσιάστηκαν από τους μαθητές μας, καθώς και οι χοροί που παρουσιάσαμε. Τα παιδιά μας ενθουσίασαν και δεχτήκαμε πολλά συγχαρητήρια.

Μπράβο λοιπόν στα παιδιά μας και στους εμψυχωτές τους!!!

Συμμετείχαν:

Το Β2΄τμήμα με την «Ειρήνη» του Αριστοφάνη (Εμψυχώτρια: Α. Κουλούση)

Τα Β1΄και Γ2΄τμήματα με το θεατρικό δρώμενο «Ειρήνη είναι…» (Εμψυχώτριες: Α. Λαμπροπούλου, Α. Σίμου, Κ. Κερκύρα).

Το Στ1΄τμήμα με τους «Πέρσες» του Αισχύλου (εμψυχωτές: Α. Καββαδίας και Κ. Κερκύρα)

Το Στ2΄τμήμα με θεατρικό δρώμενο «Ψάχνοντας την Ειρήνη» (εμψυχώτρια: Μ. Λιπκοβιτς) και με δημοτικούς χορούς (εμψυχώτρια: Γ. Νάνου).

fest1

fest3