Την Δευτέρα 13/9 και ώρα 9 π.μ πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο καθιερωμένος αγιασμός, με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Τον αγιασμό τέλεσε ο πατήρ Ηλίας, παρουσία του αντιδημάρχου Καλλιθέας Κων/νου Ευσταθιου.

Ακολούθως ,το λόγο πήρε η  διευθύντρια του σχολείου κ.Μ.Τάρλα,η οποία και ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά στους μαθητές του σχολείου και ιδιαίτερα στα «πρωτάκια».

Τα μαθήματα ξεκίνησαν κανονικά με 5ωρο πρωινό πρόγραμμα , ενώ σε λίγες μέρες θα ξεκινήσει τη λειτουργία του το ολοήμερο σχολείο.

Με την ελπίδα η σχολική αυτή χρονιά να σηματοδοτήσει την επιστροφή στην κανονικότητα, ευχόμαστε σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα, μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς, καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία, ασφάλεια, δύναμη και αισιοδοξία!!!

Agias.2021.1

Agias.2021.2