Για μια ακόμη χρονιά το 9ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας συμμετείχε με επιτυχία στο Μαθητικό Φεστιβάλ του δήμου Καλλιθέας.

Με εμψυχώτρια την κ. Μαίρη  Λίπκοβιτς και αρωγούς τους εκπαιδευτικούς Ελευθερία Νικολοπούλου, Γιάννη Μποζίκα, Απόστολο Χατζηπαρασκευαΐδη και τους πρόθυμους μαθητές μας, παρουσιάστηκε ένα άρτιο αποτέλεσμα στους ενθουσιώδες θεατές αλλά και σε όλους τους παρευρισκόμενους στο 14ο Μαθητικό Φεστιβάλ. Ιδιαίτερα εντυπωσιακοί ήταν οι Παραδοσιακοί Χοροί που επιμελήθηκε η Κ.Φ.Α. του σχολείου κ. Γιαννούλα Νάνου, καθώς και η συνοδεία τους από το τουμπερλέκι της εκπαιδευτικού Γεωργίας Μπυράκη. Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και ιδιαίτερα στις δύο μαθήτριες της πρώτης δημοτικού, που πριν ολοκληρώσουν την πρώτη τους μαθητική χρονιά, μας εντυπωσίασαν με τις χαριτωμένες ατάκες και το χορό τους, αλλά και στο μαθητή της Γ΄τάξης Γιάννη Κατάκαλο που συνόδευσε τους συμμαθητές του με το αρμόνιό του.

Festival2022.1

Festival2022.2