Ευχαριστήρια επιστολή για την ανακύκλωση.

Ευχαριστήρια επιστολή προς το σχολείο μας εστάλη από τη Διεύθυνση Εκδόσεων του ΙΤΥΕ Διόφαντος σχετικά με το πρόγραμμα ανακύκλωσης βιβλίων,που υλοποίησε το σχολείο μας.

Συγκεκριμένα η επιστολή αναφέρει: «Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για τη συμμετοχή του σχολείου σας «9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ» στην πιλοτική φάση της Δράσης Ανακύκλωσης χαρτιού που πραγματοποιήθηκε τους μήνες Μάιο και Ιούνιο στις σχολικές μονάδες των Δήμων Αμαρουσίου, Νέας Σμύρνης, Παλαιού Φαλήρου, Ασπροπύργου και Θήβας, καθώς επίσης και σε μεμονωμένες σχολικές μονάδες της Αττικής που γειτονεύουν με τους παραπάνω Δήμους.Η συμμετοχή σας στην πιλοτική φάση της Δράσης είναι ιδιαίτερα σημαντική για τη συνέχεια της Δράσης, την επέκταση της πανελλαδικά και την επιτυχία της».

ανακυκ.1