Αγαπητοί γονείς,

Με χαρά σας καλούμε και φέτος στο 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ του Δήμου Καλλιθέας στο οποίο το σχολείο μας συμμετέχει ανελλιπώς από την πρώτη χρονιά που καθιερώθηκε.
   Φέτος το θέμα είναι «Ξόδεψε αγάπη, κέρδισε χαρά» και όλα τα δρώμενα θα παρουσιαστούν στο Δημοτικό Θέατρο Καλλιθέας ( Φιλαρέτου και Κρέμου).

Το σχολείο μας θα παρουσιάσει:
  • Την Παρασκευή, 06/03/2015 και ώρα 19.00’ το μουσικοκινητικό δρώμενο «Τα παιδιά ζωγραφίζουν στον τοίχο…..» από τους μαθητές της Α1’ τάξης και επιμέλεια των εκπαιδευτικών Α. Λαμπροπούλου, Α. Σταυράκου και Μ. Βαρδαξή και το θεατρικό δρώμενο «Τα δεκατέσσερα παιδιά» από τους μαθητές της Ε2’ τάξης και επιμέλεια της κ. Μ. Λίπκοβιτς.
  • Το Σάββατο, 07/03/2015 και ώρα 19.30’ το μουσικοθεατρικό δρώμενo «Η αγάπη θα νικήσει» που βασίζεται στην όπερα «Ο Κουρέας της Σεβίλλης» από τους μαθητές της Στ’ τάξης και επιμέλεια των εκπαιδευτικών  Α. Σταυράκου, Μ. ΒΑρδαξή και Μ. Τσίγκα.
  • Την Κυριακή, 08/03/2015 και ώρα 19.00’ θα παρουσιάσουμε δημοτικούς χορούς από τους μαθητές των Ε1’, Ε2’,ΣΤ1’ τάξεων και επιμέλεια των εκπαιδευτικών Β. Κοτζαμπασάκη και Γ. Νάνου.
  • Την Παρασκευή, 20/03/2015 και ώρα 18.00’ το θεατρικό δρώμενο « Σίσσυ, το τζιτζίκι που τραγουδούσε την αγάπη» από την Α2’ τάξη και επιμέλεια της Α.Κουλούση.
Σας περιμένουμε να εμψυχώσετε και να καμαρώσετε τα παιδιά μας.
Από το Σύλλογο Διδασκόντων