Την Κυριακή, 17 Απριλίου 2016 πραγματοποιήθηκε στην Καλλιθέα ο 5ος αγώνας σε δημόσιο δρόμο με τον τίτλο, «Τρέχοντας στην Καλλιθέα-KallitheaRun».

Το αθλητικό αυτό γεγονός σημείωσε μεγάλη επιτυχία, καθώς χιλιάδες Καλλιθεάτες πήραν μέρος στους αγώνες δρόμου που περιελάμβανε. Στον κοινωνικό αγώνα δρόμου των 2,5 χμ. συμμετείχαν αρκετοί μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας καθώς και πολλοί γονείς. Πρώτος ανάμεσα στους μαθητές του σχολείου μας αλλά και ανάμεσα στους 10 πρώτους του αγώνα τερμάτισε ο μαθητής του Στ2 τμήματος Ορφανίδης Γεώργιος. Δεύτερος ο μαθητής του Στ1 τμήματος Κίτσι Άλντο και τρίτος ο μαθητής του Ε2 τμήματος Νταρσαβελίτζε Ντεμέτρε. Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά μας που διακρίθηκαν αλλά και σε όλα που συμμετείχαν, διότι πάνω απ’ όλα σημασία έχει η προσπάθεια και η συμμετοχή. Ελπίζουμε του χρόνου οι συμμετοχές αλλά και οι διακρίσεις να είναι περισσότερες.

run1

run2