Στο πλαίσιο των αποκριάτικων εκδηλώσεων που διοργάνωσε ο Δήμος Καλλιθέας και η Διεύθυνση Πολιτισμού και Παιδείας , πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 18.00΄, η καθιερωμένη παρέλαση Μπουλουκιών από σχολεία και συλλόγους της πόλης μας.

Το σχολείο μας , όπως και πέρυσι, πήρε μέρος στα Μπουλούκια με μια δυναμική ομάδα όπου την αποτελούσαν μασκαρεμένοι μαθητές, γονείς, μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, η Διευθύντρια και ο Υποδιευθυντής του σχολείου. Όλες οι ομάδες των σχολείων συγκεντρώθηκαν στη διασταύρωση των οδών Χαροκόπου και Ελ. Βενιζέλου. Μόλις δόθηκε το σύνθημα κατηφόρισαν την Ελ. Βενιζέλου χορεύοντας και τραγουδώντας με τη συνοδεία της Δημοτικής Φιλαρμονικής Καλλιθέας με την Ορχήστρα Βραζιλιάνικων Κρουστών. Το ραντεβού με τις υπόλοιπες ομάδες δόθηκε στην πλατεία Κύπρου όπου έγινε ένα τρελό πάρτι το οποίο τελείωσε με τις ξεχωριστές ερμηνείες της εξαιρετικής ρεμπέτισσας Μαριώς.

Ευχόμαστε και του χρόνου να έχουν την ίδια επιτυχία οι Αποκριάτικες Εκδηλώσεις του Δήμου μας.

μπουλ.1

μπουλ.2